Meivakantie in het museum

07 april 2026

Tijdens de meivakantie is er voor kinderen weer van alles te beleven in Museum Nairac. Het museum organiseert activiteiten waarbij jonge bezoekers op een toegankelijke en leuke manier kennis kunnen maken met verschillende onderwerpen. De activiteiten zijn geschikt voor verschillende leeftijden.

Schilderworkshop op 30 april (6 t/m 12 jaar) 

Ga aan de slag met je eigen kunstwerk bij de schilderworkshop van kunstenaar Julia Borsboom. Samen ga je verschillende kunstwerken uit het museum bekijken, dit keer bij de tentoonstelling Wortels, over hedendaagse kunst op de Veluwe. Daarna ga je zelf aan de slag met je eigen werk. Julia helpt je bij het bepalen van de kleur en de compositie. De workshop is geschikt voor iedereen van 6 tot en met 12 jaar.
 
Kosten: €6,00 per deelnemer.
Datum en tijd: 30 april,14.30 -16.00 uur
 

Speurtocht Sam Sloddervos (ca. 3 - 6 jaar)
Maak kennis met Sam Sloddervos – onze nieuwe, slodderige museumvriend! Sam rent door het museum en laat overal zijn 'kunstwerken' achter. Soms met een likje verf, soms met een kloddertje chaos. Help jij mee om al zijn kunstige sporen terug te vinden? Deze vrolijke speurtocht is speciaal ontwikkeld voor de allerkleinsten (vanaf ca. 3 jaar). 

De speurtocht kan tijdens de openingstijden gratis worden afgehaald bij de kassa van het museum. Klaar met speuren? Lever je ingevulde speurblad in en haal een kleine verassing op in de museumwinkel. 

Speurtocht Letterjacht (ca 6 - 12 jaar)
Voor oudere kinderen is er de spannende letterjacht! Ga op zoek naar verborgen letters, kraak de code en ontdek het geheime woord dat ergens in het museum verstopt zit. Een leuke en leerzame activiteit voor kinderen vanaf ca. 6 jaar.

De speurtocht kan tijdens de openingstijden gratis worden afgehaald bij de kassa van het museum. Klaar met speuren? Lever je ingevulde speurblad in en haal een kleine verassing op in de museumwinkel.