Speurtochten in Museum Nairac

09 juli 2025

Speciaal voor jonge bezoekers hebben we verschillende speurtochten ontwikkeld waarmee kinderen — samen met ouders of grootouders — het museum op een actieve en verrassende manier kunnen ontdekken.

Sam Sloddervos (ca. 3 - 6 jaar)
Maak kennis met Sam Sloddervos – onze nieuwe, slodderige museumvriend! Sam rent door het museum en laat overal zijn 'kunstwerken' achter. Soms met een likje verf, soms met een kloddertje chaos.

Help jij mee om al zijn kunstige sporen terug te vinden?
Deze vrolijke speurtocht is speciaal ontwikkeld voor de allerkleinsten (vanaf ca. 3 jaar) en sluit perfect aan bij hun belevingswereld.

Letterjacht (ca 6 - 12 jaar)
Voor oudere kinderen is er de spannende letterjacht! Ga op zoek naar verborgen letters, kraak de code en ontdek het geheime woord dat ergens in het museum verstopt zit. Een leuke en leerzame activiteit voor kinderen vanaf ca. 6 jaar.

Kortom, doe samen een speurtocht en kom spelenderwijs meer te weten over de collecties in de oude museumzalen en de bijzondere verhalen uit Barnevelden. Je krijgt de speurtocht bij binnenkomst, aan de kassa van het museum. Klaar met speuren? Lever je ingevulde speurblad in en haal een kleine verrassing op in de museumwinkel!